Dane adresowe:

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. Sportowa 2, 41-250 Czeladź
tel. 032 265 42 32
fax. 032 265 81 06
e-mail: biuro[at]mosir.czeladz.pl

Jesteś na: Strona główna / Aktualności
16 KWI 2018

II Mistrzostwa Czeladzi "FIFA18" o Puchar Burmistrza Miasta Czeladź

Poznaliśmy zwycięzce Mistrzostw Czeladzi FIFA 18

Dnia 14 kwietnia w sobotę, w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czeladzi odbyły się II E-Sportowe Mistrzostwa Czeladzi FIFA 18 o Puchar Burmistrza Zbigniewa Szaleńca.

„E-Sport w Polsce z roku na rok rozwija się bardzo szybko, staje się niezwykle popularny dlatego też postanowiliśmy kontynuować tego typu zawody i możemy powiedzieć, że turniej wpisał się w stały harmonogram naszych imprez i będzie rozgrywany co roku.„ – powiedział Mateusz Cichoń kierownik MOSiR Czeladź.

Co to jest e-sport?

„Sport elektroniczny (e-Sport) – forma rywalizacji, w której przedmiotem działań zawodników są gry komputerowe. Rywalizacja między zawodnikami (graczami) odbywa się zarówno w formie rekreacyjnej, jak i na turniejach gier komputerowych (tzw. „pro gaming”). Historia e-sportu wiąże się ze wzrastającą popularnością rozgrywek sieciowych w grach takich jak StarCraft, Counter Strike, Quake, League Of Legends czy Dota 2. Mecze rozgrywane są na żywo, a publiczność może oglądać graczy siedzących przed komputerami, zaś ich posunięcia śledzić na wielkich telebimach. Rozgrywki w internecie są wykorzystywane częściej przy eliminacjach. Formuła sportu elektronicznego przyciąga coraz większe rzesze graczy w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat, głównie dzięki niwelowaniu barier fizycznych, spotykanych w sporcie tradycyjnym, przy jednoczesnym zachowaniu poczucia rywalizacjisportowej. Najpopularniejszym e-sportowym wydarzeniem w historii były Mistrzostwa Świata Sezonu 3 w League of Legends. Zaś największa pula pieniężna należy do turnieju The International w Dota 2 i wynosiła 18 429 613 $.” – powiedział Paweł Marcinek manager e-zawodnika GKS Tychy.

Ilość zainteresowanych osób przerosła oczekiwania organizatorów. Otrzymaliśmy 300 e-maili z zamiarem uczestnictwa w Turnieju, niestety ilość miejsc ograniczona została ze względów logistycznych przy organizacji. Na Halę dotarło 200 zarejestrowanych uczestników, którzy zostali podzieleni na grupy i rywalizowali przy 12 stanowiskach. 

Na najciekawszy mecz organizatorzy i wszyscy z osób, które przybyły na turniej musieli czekać aż do samego finału i nie chodzi tu o rangę meczu, po którym poznaliśmy triumfatora turnieju lecz o przebieg meczu, w którym to do przerwy prowadził Szumilas 3:1 i wydawałoby się, że cały mecz ma pod kontrolą natomiast niesamowitego „come back„ dokonał Zeman, który ostatecznie wygrał 7:3.

Klasyfikacja końcową:
X miejsce – Kamil Warmuz (Będzin)
IX miejsce – Sylwester Brzeziński (Ruda Śląska)
VIII miejsce – Alan Ilnicki (Czeladź)
VII miejsce – Michał Srokosz (Bytom)
VI miejsce – Krystian Furgała (Katowice)
V miejsce – Marcin Szczes (Świętochłowice)
IV miejsce – Dawid Budniak (Sosnowiec)
III miejsce – Dominik Boguś (Łódź)
II miejsce – Marcin Szumilas (Lędziny)
I miejsce – Maciej Zeman (Będzin).
Wszystkie mecze pucharowe można było oglądać online.
Najlepsza 10 otrzymała nagrody rzeczowe w postaci:
od V miejsce do X miejsca pufy w kształcie piłki nożnej, podnóżki oraz statuetki i gadżety od firmy forBET
od I miejsca do IV miejsca : konsola Playstation 4 PRO 1TB, bezprzewodowy głośnik JBL Charge 3, słuchawki gamingowe, pad PS4, które wręczali : Dyrektor MOSiR Czeladź – Henryk, sponsorzy głównych nagród - przedstawiciele firmy Unipol oraz Spawbud.

Serdeczne podziękowania dla wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej numer 5 w Czeladzi, bez których impreza nie przebiegłaby tak sprawnie oraz dla Partnerów i Sponsorów :

UniPol,SpawPud,Huhtamaki,Pizzeria Maximus,Games For You,Platforma dla Remontu i Budowy,Hellmann,Konsul - trofea sportowe,Wyższa Szkoła Bankowa Dąbrowa Górnicza,forBet,Brainstorm Group,Izar Adventure, Filttrs International.

Zainteresowane osoby oraz firmy zapraszamy do współpracy przy następnych eventach.

Zapraszamy na kolejną edycję turnieju, która odbędzie się w przyszłym roku.

FOTOGALERIA - Kliknij Tutaj !

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl