Strona główna/Aktualności/XVI Mistrzostwa Czeladzi w Narciarstwie Alpejskim oraz (..)

XVI Mistrzostwa Czeladzi w Narciarstwie Alpejskim oraz Snowboardzie za nami

25 Stycznia 2022

NARCIARSTWOW sobotę 22 stycznia 2022 roku na stoku Beskid Sport Arena w Szczyrku po raz XVI zorganizowaliśmy Mistrzostwa Czeladzi w Narciarstwie Alpejskim oraz Snowboardzie o Puchar Burmistrza Miasta Czeladź Zbigniewa Szaleńca, a po raz pierwszy odbyło się one w Szczyrku.

W zawodach wzięło udział 100 osób, a po uczestnikach było widać, że są spragnieni sportowej rywalizacji i tak po rozdaniu pakietów startowych, od godziny 10:00 rozpoczęliśmy zawody. Zawodnicy stworzyli wspaniałą atmosferę, a emocje w trakcie zjazdów sięgały zenitu.

Dzień i noc poprzedzające zawody obfitował w opady śniegu, dzięku czemu w dniu imprezy śniegu było pod dostatkiem. Warunki atmosferyczne i aura jaka panowała tego dnia dodały pięknego uroku podczas wydarzenia, a jak powiedzieli pracownicy ośrodka narciarskiego „Przywieźliście nam pogodę.”

Dla wszystkich uczestników został przewidziany ciepły posiłek oraz gorące napoje w postaci kawy i herbaty.

Mistrzynią Czeladzi w Narciarstwie Alpejskim w kategorii OPEN kobiet została Karolina Sztajer (20,02), drugie miejsce zajęła Zuzanna Pasterny (20,14), na trzecim stopniu podium uplasowała się Dominika Cichocka (20,65).

Mistrzem Czeladzi w Narciarstwie Alpejskim w kategorii OPEN mężczyzn został Paweł Miklasiński (18,53), drugie miejsce zajął Kacper Kostarz (18,56), trzecie Grzegorz Olszewski (19,66).

Mistrzem Czeladzi w Snowboardzie w kategorii OPEN został Rafał Bator (24,94), który obronił tytuł, drugie miejsce zajął Marcel Michalski (25,09), a na trzecim uplasował się Michał Jastrząb (25,79).

Najmłodszym zawodnikiem został Karol Bator (5,5 lat), a najstarszym Karol Pasterny (75 lat).

Puchary, medale, statuetki oraz nagrody wręczali: ,
Dyrektor MOSiR Czeladź - Jakub Kużdżał,
Pełnomocnik Burmistrza Miasta Czeladź ds. Sportu - Henryk Michalski.

Najlepsi narciarze i snowboardziści w kategorii OPEN otrzymali dodatkowo zegarki ufundowane przez Pana Andrzeja Kosiarza - Chapion Aktywny Wypoczynek.

Zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy i zapraszamy na następną edycję narciarsko-snowboardowych zmagań, które odbędą się w 2022 roku.